IL Home
A.net/IL
DyeStatIL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
West Aurora Stampede
you RUN the place
October 10th 2015 Montgomery, Illinois, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
Videos
Upload Video
RSS Feed
Folders
2015 - (7 videos)
2016 - (5 videos)
Misc Videos
5
All
5
Interview: Nicole Greyer of Yorkville wins the Girls Varsity Race - West Aurora Stampede 2016 - DyeStat IL
Oct 8th 2016, 6:59pm
Interview: Dylan Zangri of Oswego East HS wins Boys Varsity Race - West Aurora Stampede 2016 - DyeStat IL
Oct 8th 2016, 6:53pm
Interview: Chris Durr of Chatham-Glenwood HS 2nd Boys Varsity Race - West Aurora Stampede 2016 - DyeStat IL
Oct 8th 2016, 6:46pm
Boys Varsity Race Highlights - West Aurora Stampede 2016 - DyeStat IL
Oct 8th 2016, 5:30pm
Girls Varsity Race Highlights - West Aurora Stampede 2016 - DyeStat IL
Oct 8th 2016, 5:29pm
Featured
0
Search
Girls Varsity Race Highlights - West Aurora Stampede 2016 - DyeStat IL
Published by
DyeStatIL.com
Oct 8th 2016, 5:29pm
Comments
West Aurora Stampede - Oct 8, 2016
Stuart Sport Complex
Womens 3.05 Miles Varsity
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Greyer, Nicole
Yorkville
17:28.56
2
Grandys, Alexis
Yorkville
18:04.10
3
Golden, Marygrace
Batavia
18:12.91
4
Borowiak, Olivia
Yorkville
18:15.21
5
Dearborn, Maddie
Yorkville
18:17.86
6
Reidy, Erin
Downers Grove (S
18:21.32
7
Horn, Caitlin
Neuqua Valley
18:23.09
8
Rushing, Julia
Neuqua Valley
18:24.92
9
Ginell, Keara
Neuqua Valley
18:25.32
10
Jones, Abigail
Marian Central C
18:25.53
11
Weidner, Melissa
Downers Grove (S
18:27.71
12
Moreno, Kasey
Elgin
18:28.62
13
Winiarski, Brynne
Neuqua Valley
18:29.26
14
Cohoon, Brenna
Downers Grove (S
18:30.10
15
Medina, Sofi
Neuqua Valley
18:39.22
16
Andrews, Alexa
Batavia
18:40.81
17
Flammersfeld, Abby
Oswego (East)
18:43.62
18
Edwards, Alyssa
Yorkville
18:44.11
19
Cerva, Erica
Sandburg
18:44.45
20
Weltin, Lexi
Lombard (Glenbar
18:45.04
21
Hengesbaugh, Claire
Rosary
18:45.60
22
Johnson, Caroline
Neuqua Valley
18:46.73
23
Riser, Sarah
Neuqua Valley
18:49.41
24
Pokharkar, Nupur
Palatine (Fremd)
18:50.41
25
Markham, Rebecca
Palatine (Fremd)
18:52.83
26
Wynn, Ali
Chatham (Glenwoo
18:55.35
27
Curry, Katie
Chatham (Glenwoo
18:57.30
28
Henz, Alexis
Oswego (East)
18:58.69
29
Exline, Maddi
Streamwood
19:00.34
30
Duax, Olivia
Downers Grove (S
19:02.04
31
Daigle, Sophie
Wheaton (North)
19:02.47
32
Standish, Kendra
Oswego (East)
19:03.18
33
Malay, Anna
Batavia
19:03.23
34
Truckenbrod, Shelby
Marian Central C
19:05.33
35
Bonczkowski, Amanda
Oswego (East)
19:06.52
36
Haworth, Maia
Batavia
19:09.76
37
Ronzone, Megan
Rosary
19:10.52
38
Crawford, Victoria
Yorkville
19:11.06
39
Stoll, Siobhan
Marian Central C
19:11.87
40
Bobosky, Addie
Batavia
19:12.43
41
Riley, Emma
Wheaton (North)
19:12.78
42
Ban, Hannah
Palatine (Fremd)
19:13.48
43
Ban, Marisa
Palatine (Fremd)
19:13.66
44
Burke, Allyson
Wheaton (North)
19:13.93
45
Gianfrancesco, Mia
Batavia
19:14.82
46
Stephens, Emma
Batavia
19:15.27
47
Kolody, Daphne
Batavia
19:16.32
48
O'Brien, Erin
Batavia
19:17.25
49
Rios, Marisa
Chatham (Glenwoo
19:18.06
50
Biegalski, Cailyn
Lombard (Glenbar
19:23.50
51
Garcia, Anissa
Batavia
19:24.01
52
McKay, Dana
Sandburg
19:24.50
53
Lukas, Jade
Sandburg
19:25.03
54
Keup, Isabel
Wheaton (North)
19:30.81
55
Finegan, Julia
Palatine (Fremd)
19:32.37
56
Moxley, Morgan
Wheaton (North)
19:33.29
57
Vijayan, Meghna
Neuqua Valley
19:34.19
58
Noyes, Abigail
Wheaton (North)
19:34.22
59
Kannegiesser, Ella
Wheaton (North)
19:34.92
60
Megazzini, Julia
Yorkville
19:35.80
61
Odle, Emma
Palatine (Fremd)
19:37.24
62
Schaefer, Katie
Lombard (Glenbar
19:40.38
63
Iannuzzelli, Jordyn
Palatine (Fremd)
19:41.11
64
Ede, Morgan
Oswego (East)
19:41.48
65
Wille, Kate
Sandburg
19:41.69
66
Suarez, Alyssa
Plainfield (East
19:42.33
67
Calek, Allison
Downers Grove (S
19:44.86
68
Gyori, Isabella
Oswego (East)
19:45.60
69
Serna, Isabella
Neuqua Valley
19:46.57
70
McCarty, Maria
Carroll
19:46.88
71
Jiang, Lucy
Palatine (Fremd)
19:47.09
72
Oslund, Kiersten
Wheaton (North)
19:48.25
73
Reagan, Hannah
Rosary
19:48.97
74
Gall, Elyssa
Oswego (East)
19:49.05
75
Sim, Katherine
Oswego (East)
19:50.18
76
Sahm, Erin
Neuqua Valley
19:52.31
77
Strolia, Bella
Sandburg
19:52.86
78
Flores, Melisa
Lombard (Glenbar
19:53.40
79
Scheerenberger, Kitty
Oswego (East)
19:53.98
80
Giganti, Toby
Chatham (Glenwoo
19:54.10
81
Webb, Kara
Oswego (East)
19:54.75
82
Jeanette, Olivia
Wheaton (North)
19:55.71
83
Held, Kate
Chatham (Glenwoo
19:58.23
84
Batdorf, Kimberly
Yorkville
19:59.58
85
Dollus, Allison
Chatham (Glenwoo
20:04.89
86
Buyansky, Piper
Yorkville
20:05.83
87
Thomas, Gillian
Downers Grove (S
20:06.51
88
Delahanty, Brooke
Rosary
20:07.29
89
Petersen, Kara
Downers Grove (S
20:07.33
90
Vasquez, Emma
Plainfield (East
20:11.35
91
Lehnhardt, Hannah
Sandburg
20:12.33
92
Tippett, Ally
Rosary
20:18.28
93
Conklin, Elizabeth
Plainfield (East
20:20.17
94
Wojdyla, Mary
Plainfield (East
20:27.22
95
Liljestrand, Ali
Lombard (Glenbar
20:30.07
96
DeLatorre, Laura
Lombard (Glenbar
20:30.27
97
Mccabe, Riley
Aurora (West Aur
20:32.50
98
Anderson, Jade
Chatham (Glenwoo
20:32.89
99
Kremer, Megan
Elgin (St. Edwar
20:34.46
100
Jordan, Fiona
Palatine (Fremd)
20:37.00
101
Knudsen, Grace
Marian Central C
20:40.68
102
Toepfer, Maggie
Chatham (Glenwoo
20:43.00
103
Cisneros, Nayeli
Elgin
20:43.48
104
Harvey, Devyn
Carroll
20:48.49
105
Dewall, Kesla
Carroll
20:53.03
106
Buckley, Bridget
Rosary
20:53.43
107
Wright, Paige
Carroll
20:54.56
108
Litterer, Morgan
Marian Central C
20:58.06
109
Hansen, Donna
Chatham (Glenwoo
21:06.04
110
Toscano, Anahi
Aurora (West Aur
21:06.89
111
Meyer, Melanie
Rosary
21:09.77
112
Berge, Emily
Yorkville
21:15.04
113
Ellsworth, Madeline
Elgin (St. Edwar
21:15.71
114
Yaremchuk, Sofia
Sandburg
21:16.87
115
Devillier, Amanda
Carroll
21:17.17
116
Riordan, Jane
Rosary
21:22.29
117
Ellsworth, Katie
Elgin (St. Edwar
21:31.52
118
Stich, Lillian
Rosary
21:32.72
119
Peters, Brenna
Lombard (Glenbar
21:35.26
120
Danner, Sophie
Elgin (St. Edwar
21:35.36
121
Jackson, Candice
Plainfield (East
21:39.94
122
Gray, Hannah
Wheaton (North)
21:41.39
123
Duran, Leslie
Elgin
21:43.55
124
Garcia, Daniela
Aurora (West Aur
21:57.09
125
Leopold, Cecilia
Carroll
21:57.87
126
Brown, Monica
Streamwood
22:06.01
127
Gordon, Jenna
Chatham (Glenwoo
22:07.06
128
Giner, Madison
Carroll
22:21.82
129
Kelly, Reagan
Marian Central C
22:31.44
130
Sanderfoot, Catherine
Aurora (West Aur
22:33.28
131
Wagh, Emily
Elgin (St. Edwar
22:34.20
132
Knuth, Mikayla
Marian Central C
22:34.24
133
Lynch, Victoria
Sandburg
22:39.74
134
Hernandez, Natalye
Streamwood
22:43.29
135
Obbish, Taylor
Rosary
22:43.67
136
Pratomo, Deviena
Aurora (West Aur
22:49.00
137
Molina, Heaven
Aurora (West Aur
22:49.35
138
Karaluch, Claudia
Streamwood
22:49.54
139
Andrade, Michelle
Streamwood
22:52.39
140
Sanavongxay, Justina
Elgin
22:54.72
141
Martinez, Isabel
Aurora (West Aur
22:56.33
142
Mccarthy, Jamie
Plainfield (East
23:02.19
143
Healy, Fina
Plainfield (East
23:05.72
144
Heydt, Alicia
Elgin
23:10.17
145
Carillo, Karla
Elgin
23:12.50
146
Moreno, Candelaria
Aurora (West Aur
23:14.29
147
Segura, Kiara
Streamwood
23:17.72
148
Barboro, Rebecca
Carroll
23:25.38
149
Palomar, Fernanda
Elgin
23:30.02
150
Dorates, Ashley
Elgin
23:32.85
151
Guin, Samantha
Plainfield (East
23:33.22
152
Hernandez, Laysha
Elgin
23:39.16
153
Bozich, Olivia
Marian Central C
23:43.49
154
Salamanca, Nadia
Plainfield (East
23:49.67
155
Laseman, Delaney
Plainfield (East
24:47.72
156
Torres, Giselle
Aurora (West Aur
24:55.82
157
Costello, Marae
Elgin (St. Edwar
25:15.77
158
Payne, Tiffany
Richton Park (So
27:05.86
159
Baeza, Maria-Lupita
Elgin
28:08.04
« Videos attached to Meet: »
Boys Varsity Race Highlights - West Aurora Stampede 2016 - DyeSta
Girls Varsity Race Highlights - West Aurora Stampede 2016 - DyeSt
Interview: Chris Durr of Chatham-Glenwood HS 2nd Boys Varsity Rac
Interview: Dylan Zangri of Oswego East HS wins Boys Varsity Race
Interview: Nicole Greyer of Yorkville wins the Girls Varsity Race
Click here
for full results.
Hashtags
#dyestatil
#high-school
#illinois
#cross
#country
#ihsa
#illinois
#west
#aurora
#stampede
#stuart
More videos
Boys Varsity Race Highlights - West Aurora Stampede 2016 - DyeStat IL
0 shares:
West Aurora Stampede
,
Academy Of St Joseph Track & Field and Cross Country - Brentwood, New York
,
Adrian High School Track & Field and Cross Country - Adrian, Oregon
,
Bais Rochel School Track & Field and Cross Country - Monroe, New York
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for West Aurora Stampede
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2016
5
1
27
2015
1
7
2
Hashtags
#dyestatil
#high-school
#illinois
#cross
#country
#ihsa
#illinois
#west
#aurora
#stampede
#stuart
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!